93
  • Դժգոհել

«Ոսկե գլոբուս 2020» մրցանակաբաշխության բոլոր հավակնորդները

Լոս Անջելեսում հայտարարվել է«Ոսկե գլոբուս 2020»-ի 77-րդ արարողության մրցանակների հավակնորդները

77-րդ «Ոսկե գլոբուս» մրցանակաբաշխության հաղթողները կհայտարարվեն 2020 թվականի հունվարի 5-ին

Լավագույն դրաման

  •  «Իռլանդացի»
  •  «1917»
  • «Ջոկեր»
  •  «Ամուսնության պատմություն»            
  • «Երկու հայրիկ»

Լավագույն կատակերգությունը կամ մյուզիքլը

  •  «Դանակները վերցրու»
  • «Նապաստակ Ջոջոն»
  • «Իմ անունը Դոլեմիտ է»
  • « The Rocketman»
  •  «Մի անգամ ... Հոլիվուդում»

Դրամատիկական կինոնկարի լավագույն դերասան

  • Քրիստիան Բեյլ - Ֆորդը ընդդեմ Ֆերարիի
  • Անտոնիո Բանդերաս - «Ցավ և փառք»
  • Ադամ Դրայվեր- «Ամուսնության պատմություն»
  • Խոակին Ֆենիքս - «The Joker»
  • Ջհոնաթան Փրայս- «Երկու հայրիկ»

Կատակերգության կամ մյուզիքլի լավագույն դերասան

  • Դանիել Քրեյգ- «Ստացեք դանակները»
  •  Theron Edgerton - «The Rocketman»
  • *Ռոման Գրիֆին Դևի-Նապաստակ Ջոջոն»
  • Էդի Մերֆի- «Իմ անունը Դոլեմիտ է»

Դրամատիկական ֆիլմի լավագույն դերասանուհի

  • Cynthia Erivo - Harriet
  • Սքարլեթ Յոհանսոն- «Ամուսնության պատմություն»
  • Saoirse Ronan - «Փոքրիկ կանայք»
  • Charlize Theron - «Սկանդալ»
  • Ռենե Զելվերգեր - «Ջուջի»

Կատակերգության կամ մյուզիքլի լավագույն դերասանուհի

  • Աննա դե Արմաս - «Ստացիր դանակները»
  • Քեյթ Բլանշետ-«Որտե՞ղ եք գնացել, Բեռնադետ»
  •  Բեյնի Ֆելդշտեյն - «Կրթություն»
  •  Էմմա Թոմփսոն - «Կենդանի»
  •  Aquafina - «Հրաժեշտ»

Երկրորդական դերի լավագույն դերասան

  • Թոմ Հենքս-«Մի գեղեցիկ օր հարևանությամբ»
  • Էնթոնի Հոփկինս-«Երկու հայրեր»
  • Ալ Պաչինո - «Իռլանդացին»
  • Ջհո Պեսչի - «Իռլանդացի»
  • Բրեդ Փիթ - «Մի անգամ ... Հոլիվուդում»

Երկրորդական դերի լավագույն դերասանուհի

  • Քեթի Բեյթս-«Ռիչարդ Ջյուզելի գործը»
  • Annette Bening - Torture Report
  • Լաուրա Դեռն - «Ամուսնության պատմություն»
  • Jennifer Lopez - "Strippers"
  • Մարգոտ Ռոբբի - «Սկանդալ»

Լավագույն ռեժիսոր

  • Մարտին Սկորսեզ - «Իռլանդացի»
  • Todd Phillips -«Կատակ»
  • Քուենտին Տարանտինո-«Մի անգամ ... Հոլիվուդում»
  • Սեմ Մենդեշ - «1917»
  • Պոն Ջուն-հո - «Մակաբույծներ»

Լավագույն սցենար

  • «Մակաբույծներ»
  • «Իռլանդացի»
  • «Ամուսնության պատմություն»
  • «Երկու հայրիկ»
  • «Մի անգամ ... Հոլիվուդում»

Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմը

  • «Հրաժեշտ»
  • «Թշվառներ»
  • «Ցավ և փառք»
  • «Մակաբույծներ»
  • «Աղջկա դիմանկարը կրակի վրա»

Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ

  • «Սառցե սիրտը - 2»
  • «Առյուծ արքան»
  • «Խաղալիքների պատմություն - 4»
  • «Ինչպես մարզել ձեր վիշապին- 3»

Լավագույն երաժշտություն

  • Alexander Despla - «Փոքրիկ կանայք»
  • Daniel Pemberton - Orphan Brooklyn
  • Թոմաս Նյուման - «1917»
  • Ռենդի Նյուման - «Ամուսնության պատմություն»

Լավագույն երգ

  • Գեղեցիկ Տեսիլքներ. «Կատուներ»
  • Ես սիրում եմ ինձ կրկին - Rocketman
  • Անհայտի մեջ - «Սառցե սիրտը - 2»
  • Հոգին - «Առյուծ արքա»

Մեկնաբանություն




Նմանատիպ